Jakou mají větrníky (remiše) formu a jsou stejně hluboké?
Zobrazit odpověď
Mají formu zubu pily v příčném řezu a na spodku se dělají trochu mělčí.
Co docilujeme špičákem?
Zobrazit odpověď
Zbavujeme obilí špiček a částečně též klíčků.
Jaké stroje používáme k vysévání?
Zobrazit odpověď
Rovinné vysévače nebo hranolové vysévače a také odstředivé cylindry. (Dříve i moučnice s moučným rukávem).
Kolik obrátek dělají mačkací válce?
Zobrazit odpověď
Průměr válce v cm a počet obrátek musí dáti vždy číslo 265.
Co se dělá, když se odstraňuje omílka?
Zobrazit odpověď
Očístíme věnec za lubem a prsa, vyndáme příklopku, očistíme vše a přitáhneme klíny v kuželici, dáme nový lůj a konopí do otvorů. Přiklopku zase upevníme a dáme novou omítku.
Otázky tovaryšské mlynářské zkoušky, Lehovec, A. 1936:
2,4 km SZ od centra města, 25 m od SZ cípu oplocení ZOO, asi 20 m jižně od vily Tereza
Zaniklý
po 1900
Větrné čerpadlo s rotorem typu Eclipse na příhradovém stožáru, pravděpodobně výrobek firmy KUNZ Hranice. Zjištěno na dobové čb pohlednici/kresbě. Identifikace lokality Západočeské muzeum v Plzni, Vlastivědný ústav, redakce časopisu NaCestu.
Nepřístupné, na soukromém pozemku u vily, původně letohrádku Tereza, projekt z r. 1899. Instalace čerpadla mohla být pravděpodobně iniciována větrným čerpadlem vystaveným v Plzni na Výstavě umění kuchařského a hostinství v červenci 1904.