Jakou mají větrníky (remiše) formu a jsou stejně hluboké?
Zobrazit odpověď
Mají formu zubu pily v příčném řezu a na spodku se dělají trochu mělčí.
Jak dopravujeme obilí z dolejší části do části hořejší?
Zobrazit odpověď
Výtahem.
Jak sem usí mlíti vlhké obilí?
Zobrazit odpověď
Více průchodů, moc neskládat, jinak jsou zamazány kameny, vysévače a svodné roury.
Na co jsou na kamenech větrníky?
Zobrazit odpověď
Za účelem chlazení, přívodu vzduchu s melivem do kamene a doprava meliva k obvodu.
Jak se nazývá ložisko ve spodku?
Zobrazit odpověď
Kuželice.
Otázky tovaryšské mlynářské zkoušky, Lehovec, A. 1936:

10pm31Europe/Prague.f2021Fri, 10 Dec 2021 20:14:39 +010012pm31 / Raabův mlýn v Hlavnici

U mlýna v Hlavnici, který už dlouhé roky chátrá, se blízka na lepší časy. Příští rok by se konečně mělo začít s jeho opravou. Bylo získáno Závazné stanovisko, našel se tesař ochotný se toho ujmout a v lednu bude podána žádost na NPÚ o dotaci z Havarijního fondu. V prvním kole půjde o zajištění stavby, kompletní výměnu opláštění a střešní krytiny.

Potom nastane oprava technologického zařízení.